Jag tror jag bestämt är lite kär i min nya, prickiga kofta. Jag vill mest ha på mig den hela tiden. Jag gillar när jag blir helt tokig i nya plagg. Kläder jag känner mig fin i och som är sköna på. Maja har ofta sådana plagg – just nu är det sötaste baddräkten som hon har på sig hemma mest hela tiden och som vi hittade inne på H&M i veckan. Åter till koftan, denna halvkyliga lördag matchar jag den med marinblå klänning från Åhléns, tjocka strumpbyxor från H&M och ballerinorna är också därifrån. I håret sitter scarf från Lindex.
Bilden är tagen med hjälp av självutlösaren och mitt nya kamerastativ som jag fik i födelsedagspresent av mina föräldrar. Med fjärrkontrollen, som är på väg hem till mig, kommer jag kunna ta ännu fler och roliga bilder. Jippie!
Älskar dina nya outfitbilder Stina! Så himla inspirerande och härlig känsla i bilderna! och överlag så är dte underbart att bloggen uppdateras så flitigt numera 🙂
Hoppas du och dina hade en fin Lördag!
Kram
Ida&Nike
Åh tack fina Ida! Jag är inne i ett riktigt bloggflow nu, så kul när man får nya idéer och inspiration. Kram!