Det blev rätt många påsar som fick följa med hem idag. Hehe. Måste ju fira att jag är så himla duktig 🙂
Till mig:
♥ Mörka jeans från H&M i en storlek jag kan ha nu. Är så trött på mammabyxorna och mina smaljeans får jag inte riktigt på mig ännu, men för varje dag som går kommer jag närmare.
♥ Grå myskofta som är lång och härlig. Perfekt till en nätt klänning eller jeans. Eller ja, till allt nästan. Så nu kan jag bocka av den från listan.
♥ Svart mössa med paljettblomma från Indiska. Det börjar ju bli riktigt kyligt ute, denna blir perfekt på alla barnvagnspromenader.
♥ Ribstickade strumpbyxor. Bra till alla kjolar o klänningar.
♥ Sjal i härliga höstfärger. Nu kan även den bockas av från listan.
♥ Mascara som var på annonsvara, perfekt tills jag kan önska mig en ny Dior show i julklapp.
♥ LDB ansiktskräm fick jag gratis via tidningen Glamour.
Till Maja:
♥ Gullig pyamas med rosa elefanter där man även fick med ett gossedjur. Från Lindex.
♥ Rosa-o vitrandig body från Lindex.
♥ Favvobodies i rosa/vit-randig, rosa, vitt och vit/gulrandig från H&M
♥ Matchande sparkbyxor i ljusgrönt/vitrandig och vitt från H&M
Det ska ju så klart firas. Mycket fint ni fick med er hem:) Barnpyjamasen med elefanter är jättesöt. Har köpt en till prinsen härhemma fast i babyblått.
Kul att du hittat så mycket fint! Gillar också den där koftan, min garderob behöver verkligen en sån men kändes den inte lite luddig och sticksig? Kram!
Mantis: Tack! Ja, pyamasen är ju hur söt som helst!Sofia S: Jag tyckte inte att koftan verkade stickig, men jag provade med långärmat under.
Vilken fin kofta! Var är den köpt för nånstans? Lycka till med lilla maja, så himla söt 🙂 kram
Vad härligt med massa inköp, det är du värd som nybliven mamma! Tänkte också kolla vart du har köpt koftan?
Och vart har du köpt sjalen? Jättefin!!
Anna o Linda: Koftan är från Lindex och sjalen från H&M.
Vilka fina kläder du köpt, den blå elefant pyjamasen fick följa med mig hem häromdagen 🙂
Heej 🙂
Det var så roligt det här att jag hittade din blogg, jag låg ute på gräsmattan och solade och hade med mig några gamla veckorrevyn från typ 2007 och så var du där, hade praktik eller nåt. Det stod iaf lite om dig på första uppslaget och så stod den här bloggadressen…. så kul att kika in då. Och så har det hänt så mkt.. du har barn och allt 🙂 Kul!
Ville bara säga det.. kram!! Jenny
Hello, I found you at Altavista. You have wealth of information on your site and a nice design. Greetings from Germany